Slovenské florbalistky rozdrvili Britky 15:0

06.02.2015 Celý región

Nitra 5. februára (TASR) - Slovenské florbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na kvalifikačnom turnaji o postup na MS 2015, keď vo štvrtok v Nitre zdolali Britky vysoko 16:0.

Slovenky dominovali od úplného začiatku, v prvej tretine nastrieľali súperkám deväť gólov. Zverenky trénera Jaroslava Marksa tak majú nakročené k postupu, v piatok si zmerajú sily v derby s Češkami.

Kvalifikácia MS 2015 - ženy:
Veľká Británia - Slovensko 0:16 (0:9, 0:2, 0:5)
Góly: 1. P. Hudáková (Janegová), 2. Košturiaková (Ferenčíková), 8. Klapitová (Košturiaková), 10. Ferenčíková (Ferencová), 10. P. Hudáková (Janegová), 14. Sadecká (Tardíková), 16. Šponiarová, 16. Šponiarová (Klapitová), 18. K. Hudáková (P. Hudáková), 23. Trošková, 40. Patakyová, 41. Ďuríková (Klapitová), 44. Tardíková (Ďuríková), 47. Kadučáková (Ješšová), 48. Patakyová (Klapitová), 51. Patakyová (Stredanská). Vylúčené: 0:0, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hojbjerg, Skrubbeltrang (obaja Dán.), 321 divákov.

Ďalšie výsledky 3. skupiny:
Taliansko – Česko 2:19 (0:8, 1:6, 1:5)
Nórsko – Rusko 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Hlasy po zápase
Jaroslav Marks, tréner SR: "Bola to hra mačky s myšou. Od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Bola to len otázka času do akej výšky sa vyšplhá skóre zápasu. Prvá tretina z našej strany výborná a dá sa povedať, že aj tretia, no druhá sa nám nepodarila."